Szybki kontakt

tel. 13 461 08 34
tel. 515 171 315 - Asia
tel. 500 400 914 - Rysiek

Dojazd

Dojazd
  • Pociągiem do stacji Zagórz (8 km. za Sanokiem)
  • Z Zagórza autobusem w kierunku Zatwarnicy. Bilet trzeba kupić do Chmiela i poprosić kierowcę o zatrzymanie się na pierwszym przystanku w Chmielu koło "Prezesa", czyli koło nas. Przystanek nazywa się "Chmiel Las".
  • Samochodem jest zdecydowanie szybciej. Należy kierować się z Sanoka w stronę Ustrzyk Dolnych i dalej w stronę Ustrzyk Górnych. W miejscowości Smolnik jest rozjazd dróg na Ustrzyki Górne i na Zatwarnicę. Należy jechać na Zatwarnicę. Mija się jeszcze dwie wsie Dwerniczek i Dwernik. W Dwerniku droga znów się rozwidla w dwie strony - na Brzegi Górne i Zatwarnicę. Trzeba jechać wzdłuż Sanu w stronę Zatwarnicy. Gdy pojawi się tablica Chmiel warto zwolnić, bo 50 m dalej jest wjazd na nasze ranczo. Dom stoi po prawej stronie drogi pomiędzy Dwernikiem a Chmielem. Przy drodze przywita Was szyld "U Prezesa".

Chmiel

Chmiel

Wieś rolnicza nad Sanem u podnóża Otrytu (939 m n.p.m.). Sklep, kościół, PKS do Ustrzyk Dolnych i Sanoka. Wieś założona w 1526 roku. W latach 1945 - 51 w granicach ZSRR. Ciekawa cerkiew z 1906 roku (obecnie kościół), a na przycerkiewnym cmentarzu płyta nagrobna z 1641 roku z inskrypcją w języku starocerkiewno-słowiańskim i herbem Sas

Mapa